Про проєкт

Проєкт «Рівненські обіцянки» - це громадська ініціатива, яка інформує мешканців Рівненської міської територіальної громади про діяльність місцевої влади.

Наша мета – процвітаюча громада з відповідальними політиками та активними думаючими мешканцями.

Наші завдання:

- нагадувати місцевим політикам про дані ними обіцянки громаді та допомагати контролювати стан їхнього виконання;

- інформувати мешканців громади про дані їм обіцянки, контролювати їхнє виконання та допомогти не забути про них перед наступними місцевими виборами;

- очистити місцеву політику від необдуманих та популістичних обіцянок.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки використання інформації, розміщеної на сайті, в інших джерелах. Думка авторів матеріалів (у тому числі з інших ЗМІ), коментарів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією адміністрації.

Наші правила

Чиї обіцянки досліджуємо?

Проєкт досліджує обіцянки політичних партій, які отримали місця в Рівненській міській раді 8-го скликання, та їхніх представників: міського голови, його заступників, секретаря та всіх депутатів ради.

Якщо обіцянка дається від імені всієї партії, то обіцяльником вказується ця партія. Якщо ж обіцянку дає конкретний представник партії, то обіцяльниками вказуються і ця особа, і її партія. Якщо обіцянку дає заступник міського голови, який на момент призначення не представляв конкретну партію, тоді обіцяльником вказується лише ця особа.

Які обіцянки беруться до уваги в проєкті?

В проєкті фіксуються лише КОНКРЕТНІ обіцянки. Тобто, ті які (на думку адміністрації сайту) містять конкретні дії, документи, цифри, дати та інші індикатори, за якими в подальшому можна буде визначити, чи досягнутий результат.

Приклади формулювань конкретних обіцянок:

- «Розробити та/або втілити програму (план дій, проєкт рішення тощо) …»

- «Голосувати/не голосувати за рішення міської ради …»

- «Відремонтувати 10 км доріг (тротуарів, труб і т.д.)»

- «Побудувати/відремонтувати будинок (спорткомплекс, стадіон, дитсадок, школу і т.д.)» (конкретну будівлю)

- «Збільшити фінансування …» (якоїсь програми чи діяльності, але із зазначенням конкретних числових показників).

Які обіцянки не беруться до уваги в проєкті?

В проєкті не фіксуються загальні та популістичні обіцянки, а також ті, які у своїх формулюваннях (на думку адміністрації сайту) не містять конкретних дій, документів, цифр, дат чи інших індикаторів, за якими в подальшому можна буде визначити, чи досягнутий результат.

Приклади формулювань неконкретних обіцянок:

- «Подолати корупцію!»

- «Зробити прозорими та чесними правила …»

- «Відремонтувати дороги/тротуари/труби», «Зробити освітлення/велодоріжки», «Поліпшити якість послуг», «Підтримувати розвиток якоїсь сфери», «Збільшити фінансування/кількість», «Покращити стан екології» тощо (без зазначення конкретних показників).

Не беруться до уваги передвиборчі обіцянки, які були дані в статусі кандидата на посаду міського голови, крім обіцянок переможця виборів. Навіть якщо за результатами виборів такий обіцяльник став заступником міського голови, депутатом чи секретарем ради.

Чи можуть обіцянки з неконкретних отримати статус конкретних і навпаки?

Не всі обіцянки можуть на 100% відповідати критеріям, описаним вище. В такому разі обіцяльник (політик чи представник партії) може надавати адміністрації сайту свої додаткові аргументи щодо зміни статусу існуючої обіцянки з неконкретної на конкретну і навпаки. Таким чином можна оскаржувати статуси як своїх, так і обіцянок опонентів.

Такі ж пропозиції можуть подавати всі мешканці Рівненської міської територіальної громади.

НАПИШІТЬ НАМ

Однак остаточне рішення залишатиметься за адміністрацією сайту й у подальшому оскарженню не підлягатиме.

Які є типи досліджуваних обіцянок?

Проєкт досліджує передвиборчі та післявиборчі обіцянки політиків.

Передвиборчі – це обіцянки, які були оприлюднені з 5 вересня (дати офіційного старту виборчого процесу на місцевих виборах-2020) по 25 жовтня 2020 року. Для міського голови передвиборчими вважаються обіцянки, оприлюднені з 5 вересня по 22 листопада 2020 року.

Відповідно всі решта обіцянок вважатимуться післявиборчими.

Які є статуси досліджуваних обіцянок?

Проєкт передбачає 4 статуси для досліджуваних обіцянок: виконані, в процесі, невиконані і виконані частково.

Виконані – це обіцянки, які були реалізовані (виконані) в повному обсязі відповідно до формулювання, яке дав обіцяльник.

В процесі – це обіцянки, виконання яких ще триває або стан виконання яких наразі невідомий. Такий статус до дати, яка передує 7 дням перед днем голосування на наступних чергових (або позачергових) місцевих виборах, матимуть всі обіцянки, у формулюванні яких не було зазначено конкретних часових рамок і які не отримали інший статус до цього.

Невиконані – це обіцянки, які були нереалізовані (невиконані) в повному обсязі відповідно до формулювання, яке дав обіцяльник.

Виконані частково – це обіцянки, які були реалізовані (виконані) не в повному обсязі відповідно до формулювання, яке дав обіцяльник. До таких обіцянок також відносяться ті, які були виконані повністю за змістом, але з порушенням часових рамок (із запізненням), визначених обіцяльником.

Як буде досліджуватися статус виконання/невиконання обіцянки?

Прогрес виконання обіцянок буде досліджуватися шляхом моніторингу публічних джерел інформації, рішень місцевої ради; подання запитів у структури, які є відповідальними за вказане в обіцянці питання; звернення до обіцяльників з проханням надати інформацію щодо виконання своїх обіцянок.

Кожен обіцяльник може самостійно надавати оперативну інформацію щодо зміни статусів своїх обіцянок або ж обіцянок опонентів.

Таку ж інформацію можуть подавати всі мешканці Рівненської міської територіальної громади та користувачі сайту.

НАПИШІТЬ НАМ

Чи можливі зміни в описаних правилах?

В ході проєкту адміністрація сайту не відкидає можливості внесення певних змін в опубліковані правила, якщо вважатиме такі зміни корисними для подальшого розвитку проєкту й актуальними для її цільових аудиторій.

У випадку прийняття таких змін всі вони публікуватимуться на цій сторінці із зазначенням дати і повного тексту.

Подавати пропозиції можуть всі мешканці Рівненської міської територіальної громади (в тому числі обіцяльники) та користувачі сайту.

НАПИШІТЬ НАМ

Автор і керівник проєкту – Святослав Дубов.

e-mail: sv_dubov@ukr.net

тел.: +38 (050) 101-76-89

Facebook: https://www.facebook.com/sviatoslav.dubov

Проєкт не є комерційним і на сьогодні не має жодного іншого фінансування, крім благодійних пожертв громадян.

Тож якщо Ви вважаєте, що наш ресурс є дійсно корисним і цікавим, можете перераховувати кошти на вказані нижче картки. Це може бути будь-яка сума, яку можете надати, враховуючи свої можливості. І 10, і 20, і 50, і 100 гривень – це буде допомогою для проєкту й водночас свідченням того, що він потрібен. У призначенні платежа вказати «На обіцянки».

Картка Монобанку:

4441 1144 2940 8519