«Перемоги» та «зрада» останньої сесії Рівнеради

17-02-2021 Аналітика

Один гектар землі, яка належить громаді – захистили від дерибану. Інші 19 соток, які лежать в рекреаційній зоні – погодили забудувати житлом. А ще виділили грошей на дитсадок, попросили в Кабміну грошей на зарплати медикам і звернулися до парламенту, щоб захистив місто від земельної схеми дерибану землі. Читайте в матеріалі «Четвертої влади», що важливого наголосували депутати Рівнеради 11 лютого 2021 року.

Усю сесію можна переглянути на відео:

Дали 7 мільйонів на дитсадок

Депутати дали добро на співфінансування будівництва дитячого садка на вулиці Коновальця.

На початку сесії до депутатів звернувся депутат фракції «Слуга народу», голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Та попросив включити в порядок денний питання співфінансування обов'язкової частки міста у будівництво садочка на Коновальця.

– До 12 лютого ми маємо подати сесійні рішення по співфінансуванню всіх об'єктів, які будуються в рамках державного фонду регіонального розвитку, – каже Віталій Коваль. – По області всі об'єкти мають такі рішення, крім садочка на Коновальця.

За словами посадовця, в 2021-му році з Державного фонду регіонального розвитку виділяється 60 мільйонів гривень на будівництво садочка. Щоб отримати цю суму, Рівнераді потрібно було підтримати і підтвердити співфінансування в розмірі 7 мільйонів гривень.

Цю пропозицію депутати прийняли не відразу. Депутат фракції «Європейська солідарність» Дмитро Котляров пропонував відкласти голосування за таке питання.

– Мені, як людині, відомо, що 4 чи 5 років кожна влада приходить і каже що вона допоможе активістам його добудувати, – каже депутат. – Пробує-пробує-пробує, відбуваються якісь дії. Як архітектору, мені відомо що проект був, його розробляли активісти, серед яких є і архітектори. А потім цей проект викинули і привезли новий. Як архітектор, я його не бачив.

– Як урбаніст, я знаю, що на Північному щільність [населення] – одна з найвищих у Рівному. Тобто якщо десь і будувати садочок, то саме там.

– Але що мені як депутату відомо про рішення, яке будем голосувати. Абсолютно нічого. Як депутат, я маю голосувати за рішення про виділення 7-ми мільйонів. Я не бачив жодного документу. Вважаю що приймати прямо зараз таке рішення є нераціональним. Думаю, буде конструктивно зібратися головам фракцій і швидко вивчити.

Сумніви щодо того що можна проголосувати зараз за це питання, висловив і ексголова Рівного, а нині депутат від «За майбутнє» Володимир Хомко.

– Шановні, хочу додати, що міська влада не робила і не міняла проект, це все робила обласна влада, – каже Володимир Хомко. – І ми, щоб навіть хотіли сьогодні виділити гроші, то ми їх не виділимо. Це неможливо. В нас немає до чого вносити зміни до бюджету, бо бюджет розвитку не затверджений. Тому моя пропозиція компромісна. Можна дати гарантійний лист що ми це зробимо.

Володимиру Хомку заперечили що гарантійні листи рада вже давала. З пропозиціями відкласти виділення коштів не погодився депутат від «Батьківщини» Сергій Васильчук. Він каже що питання нагальне.

– Ми можемо спокійно внести зміни до бюджету, тому що бюджет розвитку в нас частково розподілений. Ми з вами дали гроші на НЕФКО (міжнародна фінансова організація, яка дає кредити під низькі відсотки на термомодернізацію шкіл, дитячих садків та лікарень – ред.) та інше, 80 з лишком мільйонів. Думаю, що буде як мінімум неправильно і несправедливо якщо ми втратимо співфінансування ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку, – ред.). Ми маємо це питання вирішити. Щоб не було що рішення треба сьогодні, а ми його приймемо 12 березня.

Зрештою питання внесли в порядок денний, а пізніше усі присутні депутати його підтримали, крім Дмитра Котлярова.

Попросили Верховну раду захистити від недобросовісних реєстраторів

Депутатка фракції «Європейська солідарність» Людмила Туровська розповіла про порушення реєстраторів, через які місто може втратити землю.

Каже що є факти, коли сільські реєстратори, тобто реєстратори при сільських виконкомах та радах, реєструють тимчасові споруди і самобуди, а потім на ці споруди їхні власники вимагають від міста Рівного земельні ділянки. Ось приклади:

  • реєстратор Бабинської сільради без адреси реєструє кіоск,
  • грушвицький реєстратор, не вказавши вулицю, реєструє металевий кіоск,
  • реєстратор Корнинської сільради зареєстрував металеві конструкції, як нерухомі приміщення, яких у природі навіть не існувало, без усіх документів,
  • реєстратор сарненський зареєструвала 3 квадратні метри сходів у Рівному під магазин, а сьогодні від Рівнеради просять 156 метрів квадратних під земельну ділянку.

– Приведу питання сьогоднішнього дня, – додає Людмила Туровська. – Власники будинку, для будівництва на земельній ділянці, яка не була у їхній власності, для отримання додаткових 10-ти соток звертаються із заявою зразу до трьох реєстраторів: Грушвицької, Маломощанської і Корнинької сільради. І в результаті без права на землю проводять добудову без землі, а потім під один будинок просять в Рівнеради вже не 10 соток, як то передбачено законом, а 20.

Людмилу Туровську підтримав Володимир Хомко. Він розповів про схему, завдяки які на майдані Незалежності у Рівному може з'явитися невдовзі магазин.

– Десь рік назад, здається, Маломощанська рада, зареєструвала навіс між 9-поверховим будинком, де була Ощадна каса, і аптекою, – розповідає Володимир Хомко. – Там є навіс, який потім добудували. Так от, людину цю всі знають у цьому залі, це колишній депутат міської ради зареєстрував, ну не на себе, а на своїх близьких, і зараз вимагає від нас землю. І судиться. Просто наголошую, щоб усі знали. Прошу взяти на контроль ці суди. Бо для людей буде велика несподіванка, коли з'явиться у тому проході магазин.

Усі присутні депутати підтримали проект змін до закону, в якому йшлося про боротьбу з цими зловживаннями (ознайомитися з цим проектом можна тут). Не голосувала депутатка від «Голосу» Анастасія Кулакевич.

Захистили гектар землі від «Набережного кварталу»

11 лютого депутати Рівнеради вирішили повернути в управління міста майже гектар землі, відмовивши далі надавати її в оренду під будівництво багатоповерхівок міському управлінню капітального будівництва.

Це управління є частиною схеми, яку підприємці використовують, щоб непрозоро отримати землю. Цей гектар, зокрема, надавали в суборенду фірмі, спорідненій зі скандальним забудовником «Набережним кварталом».

Теперішнє рішення депутатів – на користь громади, однак ще рано оголошувати про щасливий кінець у цій історії.

Подробиці: Рівнерада повернула гектар землі під будівництво висоток у своє управління

Погодили зведення житлової багатоповерхівки на орендованій землі біля Басового кута

Ще з 2005-го року Міжнародний економіко-гуманітарний університет обіцяв зробити біля Басового кута спортивно-оздоровчий комплекс.

Саме з цією метою університету дали в користування не лише 80 соток землі, які була для обслуговування басейну «Авангард» (сам басейн університет викупив раніше – авт.), а й 46 соток «з числа земель, які використовуються для відпочинку, та інших відкритих земель зелених насаджень загального користування із запасу міста».

Уже в 2017-му році «Четверта влада» оприлюднила інформацію, що ні про який спортивно-оздоровчий комплекс тут не йдеться.

Подробиці: Поряд з Басовим кутом в рекреації планують три будівлі

Однак у квітні 2018-го році нинішній ректор університету Віталій Дем’янчук запевняв, в інтерв'ю для «Радіо Трек», що плани будівництва квартир поруч з басейном – чутки.

– Ми нічого не змінюємо: будуватимемо спортивно-оздоровчий комплекс, і я дуже сподіваюся, роботи відновимо вже цього року. МЕГУ багато робить у напрямку реабілітації, тож спочатку йтиметься про відновлення басейну, а потім і про побудову профілакторію. Також передбачено гуртожиток для студентів, викладачів, які не мають житла, та готель. До нас часто приїздять лектори з інших міст, а окрім того, навчається багато студентів-іноземців, які хочуть жити у кращих умовах.

Ціну цих запевнянь усі змогли оцінити того ж таки 2018-го року, у серпні, коли автор проекту детального плану території правого берега Басового Кута Дмитро Котляров представив концепцію розвитку цього берега. У ній, поруч з басейном, намальовані три багатоповерхівки.

Скриншот з презентації концепції розвитку правого берега Басового Кута, яку розробляв Дмитро Котляров

За інформацією автора проєкту, концепцію створювали, враховуючи інтереси і забудовників, і громади, яка прагне чистого озера і відпочинкової зони. Концепція, зокрема, передбачає переведення частини рекреаційної зони під житлову.

У 2020-му році депутати затвердили такий детальний план території. Прокуратура вважає це рішення незаконним. Адже згідно із зонінгом Генплану, ця територія – рекреаційна, і будувати житло тут не можна.

Подробиці: У Рівному оскаржують в суді дозвіл забудувати Басів Кут житловими багатоповерхівками

Однак те що це рішення оскаржують, не завадило депутатам 11 лютого підтримати рішення про те, що на одній з ділянок поруч з басейном, яку МЕГУ орендує в міста, погодили будівництво багатоквартирного будинку.

Хто благословив забудовнику завершити схему перетворення зелених насаджень на дозвіл будувати багатоповерхівку біля Басового кута, читайте в публікації:

Рівнерада погодила зведення житлової багатоповерхівки на орендованій землі біля Басового кута

Попросили в Кабміну більше грошей для оплати медичної допомоги

Депутати попросили Кабмін збільшити вартість медичних послуг за програмою медичних гарантій. Голова комісії Рівнеради з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та соціального захисту населення Юрій Осіпчук каже, що у фінансуванні центральної міської лікарні очікуються проблеми.

– Ми провели виїзне засідання на базі центральної міської лікарні. Керівники лікарні зауважили, що є проблема з нестачею коштів у майбутньому, буквально наступного місяця, з фінансуванням заробітних плат. Адже збільшилася сума мінімальної зарплати, а не збільшилася вартість медичної послуги, яку проплачує НСЗУ. Відповідно, за місяць-два буде дефіцит коштів. Єдиний спосіб покривати цей дефіцит коштів буде або комунальний бюджет, або скорочення штату.

– Вже сьогодні керівники закладів охорони здоров'я ставлять питання про чергову хвилю скорочення персоналу. В місті прийнята і діє програма здоров'я рівнян. На фінансування заходів з цієї програми у 2021-му році передбачено з міського бюджету 83 мільйони 515 тисяч гривень. На жаль, міська програма не має необхідного фінансового ресурсу для забезпечення покриття нестачі коштів.

У зверненні депутати просять Кабмін переглянути і затвердити вищі тарифи на медичні послуги, за якими НСЗУ оплачує медзакладам.

Усі присутні депутати звернення підтримали, окрім Олександри Коваленко та Дмитра Котлярова.

Призупинили передачу майже 4-х гектарів під сумнівне рекреаційне будівництво 

Один з проєктів рішення, який винесли на останню сесію Рівнеради – спроба передати в користування комунальному підприємству «Трест зеленого господарства» майже 4-х гектарів землі на вулиці Костюшка (колишній автодром в районі «Червоні гори»).

Мовляв, мешканці району хочуть, щоб на місці занедбаної територї створили відпочинкову зону. 

Щоправда, цільове призначення у проекті рішення звучало «для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення».

У що можуть перетворюватися зрештою об'єкти рекреаційного призначення, рівняни вже знають (читайте вище історію про багатоповерхівку поряд із Басовим Кутом).

Депутати вирішили відкласти це питання на довивчення.

Як голосували за всіма іншими питаннями і що ще вирішували, можна переглянути на сайті Рівнеради.