Штучна ялинка, гірлянди та маківка-кульбабка: скільки місто витратило на новорічні декорації

11-12-2021 Новини

Центральна 18-метрова ялинка має засяяти 12 грудня на майдані у Рівному. Цього року ялинка вперше буде штучна. Крім ялинки, на майдані облаштують різдвяне містечко. У цьому матеріалі «Четверта влада» розповідає, які прикраси встановлять та скільки це коштувало місту.

Ялинку мають прикрасити іграшками, гірляндами та 3D-ілюмінацією із різними світловими функціями. Наразі її вже зібрали.

Окрім ялинки, планують облаштувати Різдвяне містечко з фотозонами та розвагами. Також у Рівному встановлять світлові конструкції «Сани та олені» і святкові новорічні фігури.

Які декорації встановлять у центрі Рівного

Цього року на ялинку, прикраси та новорічні конструкції витратили три мільйони гривень. Про це ми дізналися з тендеру на порталі публічних закупівель Prozorro.

Переможцем тендеру стала фірма «Епіцентр К». За договором, вона виконує замовлення комунального підприємства «Міськсвітло» на поставку усіх прикрас та ялинки за 2 мільйони 994 тисячі 999 гривень.

Майже третина цієї суми пішла на саму ялинку, ще 788 тисяч – на її прикраси, а решта – на прикраси для прилеглої території.

Місто їх мало отримати 1 грудня.

«Міськсвітло» побажало, щоб штучна ялинка була максимально наближена виглядом до живого дерева. Ялинкових гірлянд має бути не менше 62 штук. Довжина однієї гірлянди не менше 18 метрів.

Огорожа для ялинки повинна обмежувати доступ до новорічної ялинки та прикривати її нижню частину. Конструкція огорожі має складатися з не менше як 24 щитів.

Щити повинні бути зроблені з банерної тканини та прикріплені на металевому оцинкованому каркасі. На банерну тканину має бути нанесено кольорове зображення новорічної символіки.

Маківка для ялинки, за побажанням «Міськсвітла», повинна виглядати як кульбабка, тобто «коли із серцевини в різних напрямках виходять волосинки, які можуть переливатися різними кольорами й миготіти».

Прикрасять ялинку пластиковими кулями діаметром 15 та 20 сантиметрів. В комплекті має бути 326 15-сантиметрових куль та 218 – 20-сантиметрових.

Декорація «Сани і олені» має складатись зі саней та чотирьох оленів.

Буде по дві декорації ангелів з трубою та ангелів з сурмою. Окремо встановлять коня, сніговика, оленя, сани та сім'ю ведмедів – по одній декорації. Світлодіодна арка з ангелами має бути не менше 3,5 метри заввишки. З обох боків арки – розміщені фігури ангелів.

Один із ангелів буде грати на трубі, інший – тримати у руках голуба. Світлодіодні прикраси на стовпи повинні мати вигляд силуетів ангелів та бути з алюмінієвого профілю. Світлодіодним елементом є гірлянда.

У додатковій угоді зазначено, що 2 мільйони 970 тисяч 40 гривень витратять з бюджету Рівненської міської громади. Ангела з сурмою та ангела з трубою куплять за кошти підприємства «Міськсвітло». Це коштуватиме 24 тисячі 958 гривні.

Скільки витратили на ялинку та новорічні прикраси

Скільки коштує кожна декорація:

Штучна ялинка – 942 тисяч 759 гривень;

Огорожа – 71 тисяча 48 гривень;

3D-гірлянда на ялинку – 685 тисяч 59 гривень;

3D-піксельна маківка для ялинки – 26 тисяч 788 гривень;

Іграшки на ялинку «Куля пластикова» 15 см – 29 тисяч 779 гривень;

Іграшки на ялинку «Куля пластикова» 20 см – 46 тисяч 464 гривень;

Конструкція «Сани і олені» – 83 тисячі 28 гривень;

Арка з ангелами – 199 тисяч 666 гривень;

Ангели з трубою – 10 тисяч 399 гривень;

Ангели з сурмою – 10 тисяч 399 гривень;

Світлодіодні фігури: коник, сім'я ведмедів, олень, сніговик – 60 тисяч 648 гривень;

Світлодіодні прикраси на стовпи – 329 тисяч 791 гривень.

2021-го нового року ялинку не встановлювали, а лише прикрасили існуючі, і це обійшлося місту у 80 тисяч гривень.

2020-го нового року ялинку подарував місту завод «Газотрон», а на прикраси та ілюмінацію витратили 800 тисяч.