В Рівному може з’явитися конопляний індустріальний парк

05-09-2022 Новини

Сьогодні міський голова Рівного Олександр Третяк, заступник міського голови Ігор Кречкевич та директор Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради Липко Володимир зустрілися з ініціаторами проєкту – Hempy UA Industrial park.

Як запевняють представники проєкту, це унікальний для нашої країни задум, який поєднує в собі весь спектр від селекції до виготовлення готової продукції з промислових конопель.

Сьогодні у світі активно просувається й користується попитом ідея використання тканин з конопляних волокон – природнього матеріалу, який має гарну терморегуляцію, гіпоалергенний та міцний. Нині вже чимало країн виготовляють форму для своїх військ саме з нього. А українські виробники одягають у конопляну форму і наших захисників.

«Це доволі прогресивна і цікава ідея, яка може реалізуватися на території нашої громади. Примітно, що велика кількість країн прагне отримати доступ до технічних конопель та матеріалів із них, але досі немає площ, аби можна було займатися їх вирощенням та секцією. Тож Рівне може стати першим», - прокоментував директор департаменту економічного розвитку Володимир Липко.

Ініціатори проєкту зазначають: він встановлює чітке розмежування поміж технічними коноплями - hempy - та канабісом - речовинами, які використовуються в фармакології та косметології. Сам проект парку передбачає й сучасне технологічне оснащення.

Для старту проекту необхідна земельна ділянка не менше 12 гектарів, тож у Рівному продовжать роботу над його реалізацією.

Про це повідомляє офіційний портал Рівнеради.