В Рівному обговорили ситуацію з гуртожитками, де живуть ВПО

07-07-2022 Новини

6 липня відбулася зустріч керівництва міста з комендантами та представниками гуртожитків Рівного, в яких розселяли ВПО. Ця зустріч була присвячена проблемам, які виникають із порушенням правил проживання представниками вимушено переміщених осіб.

«Чимало скарг та нарікань на поведінку переселенців надходить і з гуртожитків, в яких вони оселилися: бійки, скандали, зловживання алкоголем – лише невелика частина. Тому вимушені приймати жорсткі міри. Сьогодні провів нараду із комендантами та представниками гуртожитків Рівного, в яких розселяли ВПО, Вже розпочали збір інформації про тих, хто живе в наших гуртожитках. Серед них є багато приїжджих з територій, куди вже відносно безпечно повертатися: Київщина, Чернігівщина чекають своїх жителів, аби відновлювати економіку та свої території. Натомість люди продовжують жити тут, сподіваючись лише на державні виплати та міжнародну допомогу. Так, багато з них не мають куди повертатися, адже втратили житло. Але ця інформація також потребує перевірки. Бо ж часто стає лише способом спекуляцій», - відзначив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Окрім питань поведінкових, спонукала до такого кроку й перспектива початку навчального року в офлайн-режимі, що потребує вивільнення гуртожитків для студентів. Саме тому вимушені проводити фільтрацію серед ВПО, які зараз там мешкають.

«Ми розуміємо, що частина цих людей залишиться в гуртожитках, якщо там будуть вільні місця, частинна буде розселена в модульне містечко, до будівництва якого зараз рухаємось, частину обласна військова адміністрація обіцяла допомогти переселити в інші населені пункти. Але частині все ж доведеться повернутися додому, аби там працювати, наповнювати місцеві бюджети», - зазначив Олександр Третяк.

Про це повідомляє офіційний портал Рівнеради.