Здібну молодь запрошують на безкоштовне навчання в Рівнераду

05-01-2021 Інтерв’ю

Олена Хотенко була обрана депутаткою Рівненської міської ради наприкінці минулого року, але вже з перших днів почала працювати над втіленням своєї передвиборчої програми. Журналісти сайту «Rivne online» вирішили розпитати про нову ініціятиву, що запроваджується для здібної молоді в Рівному.

Які перші кроки в новій для Вас якості депутатки Рівненської міської ради?

Кожен депутат має входити до однієї постійної комісії. Зважаючи на свій досвід професійної та громадської роботи, мною обрано постійну комісію з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики. Також завершую остаточне формування системи комунікації з виборцями, щоб кожен бажаючий міг звернутися зручним для нього способом до мене зі своєю проблемою, пропозицією чи оцінкою моєї діяльності. Прийом громадян відбувається за адресою вул. Соборна, 12-а, у другий та четвертий понеділок щомісяця з 10.00 до 12.00 години, але прошу попередньо телефонувати за номером 063 704 26 98, щоб нікому не довелося стояти в черзі. Також, можна звернутися на мою електронну скриньку: olena.khotenko@gmail.com.

Сьомого грудня минулого року я зареєструвала звернення, в якому запропонувала запровадити проходження практики та стажування в Рівненській міській раді для студентів вищих навчальних закладів, молодих спеціалістів із закінченою вищою освітою. Символічно, що відбулося це в День місцевого самоврядування. Я вважаю, що для успішного розвитку та функціонування Рівному потрібні високоосвічені, фахові, ініціативні і креативні люди, які вміють приймати сміливі та ефективні рішення й брати на себе відповідальність за їх наслідки.

Чи буде це запроваджено? Якщо так, то наскільки швидко?

Попередньо, представники міської ради схвально поставились до цієї ідеї, але я поки очікую на офіційну письмову відповідь. Буду докладати зусиль, щоб мою пропозицію було реалізовано якнайшвидше, оскільки суттєвих перепон для цього не повинно існувати.

Мною започатковано власний освітній проєкт – молодіжний курс «Рівень лідера», що дозволить учасникам ознайомитись з функціонуванням органів місцевого самоврядування та державної влади, а найкращого чи найкращу – буде запрошено приєднатися до моєї команди в якості помічника депутата Рівненської міської ради.

Можна більш детально розповісти про умови участі?

Нами сформовано умови для потенційних учасників – бажання змінювати рідне місто на краще та успішне проходження відбору (необхідно заповнити заявку за ПОСИЛАННЯМ до 24 січня 2021 року) для безкоштовного молодіжного курсу «Рівень лідера». Це не є проєкт представників якоїсь конкретної політичної сили, тому до участі запрошуються всі бажаючі.

Ми плануємо, що цей курс охоплюватиме теоретичний та практичний блоки, в яких громадський або політичний діяч має працювати в майбутньому.

Навчання розпочнеться орієнтовно у січні-лютому і включатиме: тренінги, практикуми від діючих місцевих депутатів, а можливо – представників Верховної Ради України, відвідування органів місцевого самоврядування та державної влади, ознайомлення з успішними кейсами ЗМІ та ще багато корисного і, дуже сподіваємося, цікавого. Будуть практичні завдання. Наголошую, що проєкт буде безкоштовним для відібраних учасників.

Очікую, що цей навчальний курс дасть можливість створити передумови для професійного зростання молодих людей і їх успішної суспільної та політичної діяльності.

Моя мета – надати шанс здібній молоді застосувати свої знання та вміння на практиці і цим сприяти розвитку рідного міста Рівне.